Úvodní stránka

Pravidla fotogalerie

Před nahráním fotografií do galerie proveďte prosím výběr a nahrávejte pouze ty nejpovedenější fotografie. Pár otázek, které by měli pomoct při výběru, zda je fotografie povedená:

  • Nenahrál jsem už nějakou podobnou fotku do tohoto alba? Pět portrétů jedné osoby z různých úhlů asi nebudou ty pravé fotografie do této galerie.
  • Je na fotografii poznat o co jde? Zaujme fotografie i ty, co na dané akci nebyli?
  • Je fotografie dostatečně ostrá, není zašuměná, příliš tmavá nebo příliš světlá?
  • Není na fotografii něco co jsme tam nechtěli (prst, sluneční clona, větvička, …), nebo naopak neschází na fotografii něco zásadního (hlava nebo nějaká jiná končetina některé postavy apod.)?
  • Je fotografie vhodná pro prezentaci veřejnosti?
  • Informace jak poznat dobrou fotografii se daly načerpat v nedávném seriálu uveřejněném v Kapitánské poště (základní nastavení fotoaparátu, expozice, kompozice), nebo se dá hledat v knihách a na internetu.

Nahrávejte prosím fotografie v dostatečné kvalitě, počítejte s tím, že bychom rádi fotky tiskli alespoň na formát A4, což odpovídá minimálnímu rozlišení alespoň 6 megapixelů (3000 krát 2000 pixelů). Veřejně dostupné jsou pouze zmenšené verze fotografií (v rozlišení 800x600 px). K plnému rozlišení fotografií má přístup pouze velmi omezená množina lidí, takže o jejich osud nemusíte mít strach.

Důležité upozornění: nahráním fotek do galerie udělujete souhlas s jejich použitím pro účely propagace vodních skautů. V případě použití fotografie se o tom její autor samozřejmě dozví.

Čtěte právní pojednání týkající se vystavených fotografií od Platejze, případně krátký textík o smyslu této galerie.